Poradnia Depresji

Zaburzenia depresyjne to grupa zaburzeń psychicznych należących do zaburzeń nastroju (inaczej zaburzeń afektywnych). Depresja to najpowszechniejsze zaburzenie naszych czasów. Objawia się obniżonym nastrojem, przewlekłym uczuciem smutku, utratą zainteresowań oraz niezdolnością do odczuwania przyjemności. Często odczuwane jest również znaczące zmęczenie i utrata energii. Do objawów depresji zalicza się również problem z bezsennością oraz zmniejszenie (lub niekiedy wzmożenie) apetytu.

Osoby cierpiące na depresje mogą odczuwać wzmożone poczucie winy, zmagać się z zaniżoną samooceną oraz zmniejszoną zdolnością do myślenia lub koncentracji. Ogólne poczucie braku nadziei może skutkować pojawieniem się myśli rezygnacyjnych lub nawracających myśli samobójczych.

Depresja jest zaburzeniem, które może występować w pojedynczym epizodzie lub przerodzić się w zaburzenie chroniczne. Epizod depresji występuje również w chorobie afektywnej dwubiegunowej naprzemiennie z epizodami hipomanii lub manii, w których nasze pobudzenie jest wyższe niż zwykle. Depresja przebiega w osobliwy i indywidualny sposób. Każdy przypadek może różnić się symptomami oraz intensywnością ich doświadczania. Zaobserwowanie objawów i skonsultowanie ich ze specjalistą daje możliwości odpowiedniej diagnozy, a także leczenia i poradzenia sobie z cierpieniem wywołanym tym zaburzeniem.

Nasza Poradnia specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu stanów przebiegających z:

  •  obniżonym nastrojem,
  •  zaburzeń afektywnych jednobiegunowych i dwubiegunowych,
  •  dystymii,
  •  depresji poporodowej.

Nasi specjaliści zaoferują nie tylko odpowiednie leczenie farmakologiczne i /lub psychoterapię, ale także pomogą dobrać odpowiednie leczenie wspomagające celem zmniejszenia lub eliminacji objawów.

Nasi specjaliści zaoferują nie tylko odpowiednie leczenie farmakologiczne i /lub psychoterapię, ale także pomogą dobrać odpowiednie leczenie wspomagające celem zmniejszenia lub eliminacji objawów.